مسافر
بزرگسال
(12 سال به بالا)
1
کودک
(2 سال تا 12 سال)
0
نوزاد
(10 روز تا 2 سال)
0
  • افزایش 11 درصدی گردشگران داخلی به کیش
سامیار راشد

افزایش 11 درصدی گردشگران داخلی به کیش

آمار رسمی نشان می دهند که نیمه اول سال 98 شمسی، جزیره کیش با رشد 11 درصد گردشگران داخلی روبرو شده است و آمار این گردشگران از 835 هزار نفر در مدت زمان مشابه سال گذشته به 930 هزار نفر رسید. این رشد گردشگر درحالی اتفاق افتاده که هزینه سفر به کیش به دلیل افزایش قیمت بلیط ها، افزایش قابل توجهی را در مقایسه با سال قبل از خود داشته است.

مهمترین دلیل افزایش گردشگران کیش اینست که آندسته از افرادی که توان مالی برای سفر به خارج از کشور را داشته اند، با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، دیگر توان پرداخت مخارج سفر خارجی را ندارند و در نتیجه به جزیره کیش سفر می کنند.

کیش با وجود 53 هتل و 15 هزار اتاق، در نیمه دوم سال با توجه به آب و هوای بهتر، میزبان مسافران بیشتری از نیمه اول سال نیز خواهد بود. هزینه سفر یک خانواده سه نفره به جزیره کیش با اقامت در یک هتل 3 ستاره، حدود 35 تا 40 میلیون ریال است که این رقم برای تعطیلات رسمی یا تعطیلات آخر هفته به پنج میلیون یا بیشتر هم می رسد. 

اما با این وجود، جزیره کیش میزبان 3 درصد از گردشگری ایران در نیمه اول بوده و آمار گردشگران شمال کشور در مدت زمان مشابه به بیش از پنج برابر گردشگران جزیره کیش می رسد. 

دیدگاه کاربران